STOWARZYSZENIE FORUM ROZWOJU REGIONU W WISZNICACH

Lato na wesoło

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Regionu w Wisznicach we współpracy ze Świetlicą Środowiskową PCK w Horodyszczu zorganizowało dwutygodniowy cykl zajęć (29.06. - 13.07.2011) dla dzieci i młodzieży z Horodyszcza.

Zajęcia odbywały się w Szkole Podstawowej w Horodyszczu od poniedziałku do piątku w godzinach 10:15. Prowadzone były przez Justynę Parulską – pedagoga ze specjalnością resocjalizacja oraz przez Elwirę Kosmendę posiadającą wykształcenie pedagogiczne ze specjalnością wychowanie przedszkolne.

W ramach zajęć uczestnicy mieli możliwość aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Każdego dnia na młodzież czekały inne atrakcje:

  • Wykonywanie prac ręcznych z papierowej wikliny
  • Dekorowanie butelek
  • Degustacja i przygotowywanie potraw
  • Wspólne oglądanie filmów oraz dzielenie się wrażeniami
  • Gry i zabawy
  • Wycieczki

Wspaniałym pomysłem, który bardzo spodobał się uczestnikom było wykonywanie prac ręcznych z papierowej wikliny. Papierowa wiklina to technika, dzięki której ze zwykłych, codziennych gazet można stworzyć eleganckie i efektowne koszyki, łudząco podobne do tradycyjnych wiklinowych.

Równie ciekawym zajęciem było dekorowanie przez młodzież różnego rodzaju butelek poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek, zdobionego papieru ryżowego lub obrazków z różnych innych materiałów. Tego rodzaju sztuka nosi nazwę Decoupage – technika serwetkowa.

Przyjemnym i pożytecznym zajęciem było wspólne przyrządzanie posiłków. Najbardziej smakowały gofry.

Kiedy sprzyjała pogoda, młodzież miło spędzała czas na placu zabaw, boisku lub podczas spacerów nad Zalew w Horodyszczu, natomiast gdy warunki zewnętrzne nie pozwalały na spędzanie czasu na świeżym powietrzu uczestnicy oglądali filmy oraz grali w różnego rodzaju gry planszowe.