STOWARZYSZENIE FORUM ROZWOJU REGIONU W WISZNICACH

Pożyteczne wakacje

"Pożyteczne wakacje zaczynamy
Razem osobom starszym i niepełnosprawnym pomagamy
A żar z nieba się leje, to męczy nas
Czasem na odpoczynek nad wodą czas
Ale krótko było, czas spędzony pożytecznie i miło."

Fundacja Wspomagania Wsi zawarła w dniu 16.06.2010r. umowę o udzielenie dotacji Nr 15/pw/10 na kwotę 2950zł. na projekt edukacyjny „Razem na wesoło” z programu „Pożyteczne wakacje 10″ dla dzieci ze Wsi Wygoda.

Opis przebiegu realizacji projektu

Realizacja projektu „Razem na wesoło” rozpoczęła się 12 lipca 2010 roku od spotkania organizacyjnego w Biurze Stowarzyszenia, w którym wzięły udział dzieci i młodzież, którzy włączyli się w pracę na rzecz pomocy osobom potrzebującym. W spotkaniu uczestniczyli również prawni opiekunowie dzieci i młodzieży, którzy zapoznali się z rozkładem zajęć na poszczególne dni, kiedy i gdzie będą pracować i co będą robić podczas zajęć wypoczynkowych.

Zgodnie z założeniami konkursu „Pożyteczne wakacje 2010″ młode pokolenie włączyło się pomoc osobom starszym i niepełnosprawnym w życiu codziennym. Ze względu na bardzo wysoką temperaturę, wszystkie spotkania odbywały się w godzinach popołudniowych, a planowane cztery grupy połączyliśmy w jedną, dzięki temu wszelkie prace były wykonane w krótszym czasie. Do ich zadań należała pomoc m.in.: przy sprzątaniu w domu i podwórku pieleniu ogrodów i ogródków, noszeniu drewna do drewutni na zimę, podlewanie warzyw i kwiatów. Chłopcy wspólnie z dziewczynkami malowali drzwi i okna, naprawiali i malowali płoty, ściany na korytarzu, na ganku, a także robili niezbędne zakupy. Podczas wszystkich zajęć otrzymywali posiłek oraz napoje.

W czasie trwania projektu, dla dzieci i młodzieży, zorganizowano 2 plenery malarskie, podczas których pod okiem instruktora malarstwa, wykonywały obrazy na blejtramach, płótnach oraz kartkach bloku.

16 lipca zorganizowano młodemu pokoleniu spływ kajakowy, połączony z plażowaniem. Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku oraz wspólnym śpiewaniem.

Na zakończenie projektu „Razem na wesoło” wszyscy młodzi uczestnicy projektu wzięli udział w wyjeździe do kina Merkury w Białej Podlaskiej na film „Shrek Forewer 3D”. Po powrocie z kina, odbyło się w biurze Stowarzyszenia spotkanie podsumowujące projekt połączone z poczęstunkiem. Dzieci i młodzież podzieliła się wrażeniami, tym co się im najbardziej podobało we wszystkich działaniach. Na zakończenie opiekunowie podziękowali wszystkim uczestnikom projektu za pomoc ludziom jej potrzebujących w prowadzeniu spraw codziennych.


Warning: Unknown: open(/var/www/vhosts/wisznice/wisznice.org.pl/phptmpdir/sess_q2sv1ev6htm9nu4u854fdevm00, O_RDWR) failed: Permission denied (13) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/www/vhosts/wisznice/wisznice.org.pl/phptmpdir) in Unknown on line 0